kontaktai: +370 610 46430 | el. paštas:

Dailininkas

Julijonas Jankus


Tapytojas, profesorius Linas Julijonas Jankus gimė 1946 m. birželio 29 d. Priekulėje, Klaipėdos rajone. 1964-1969 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje (buvusiame dailės institute). 1978m. jis tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Linas Julijonas Jankus aktyviai dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose, simpoziumuose nuo 1970 m., yra surengęs devynias personalines parodas Lietuvoje.
Baigęs akademiją, dailininkas daug demėsio ir pastangų skyrė ne tik kūrybai, bet ir pedagoginiam darbui. 1974-1977 jis vadovavo Dailės studijoje Vaikų ir jaunimo klube "Aušra", 1979-1980 dirbo dėstytoju Vilniaus universitete, po to dėstė dailę Vilniaus Gedimino technikos universitete, o 1989-1999 m. šioje aukštojoje mokykloje vadovavo dailės katedrai. Persikėlęs į savo gimtinę prie Baltijos jūros, menininkas toliau tęsia pedagoginį darbą ir vadovauja Dailės katedrai Klaipėdos universitete.
Linas Julijonas Jankus teigia: "matyt, gyvenimo vieta ir vaikystėje patirti įspūdžiai giliai įsirėžia į žmogaus sąmonę. Nuo savo tėvo Stasio Jankaus pečių aš išvydau Drevernos prieplauką, pilną burinių valčių, Rusnę, Kintus, Mingę , Juodkrantę ir Rambyną. Visa tai tapo mano sukūrimo objektu. Niekada nepamirštu Klišupės ar Drevernos upių vandens spindesio ar tyliai šliaužiančiių mariomis burvalčių, Vilhelmo kanalo - tiesaus kaip plentas, apgaubto medžiais ir jų atspindžiais, einančiais toli." Menininkas yra nutapęs daugiau 1000 paveikslų. Lino Julijono Jankaus tapybos darbai eksponuojami Lietuvos ir Rusijos muziejuose, darbus yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje, JAV, Izraelyje, Vokietijoje, Danijoje, Rusijoje, Islandijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Darbai