kontaktai: +370 610 46430 | el. paštas:

Parodos

Gedimino Piekuro paroda Erdvėje sklindantis paviršius


Rugsėjo 3 d. 18 val. galerijoje JuozasArt (J. Jasinkio g. 10, Vilnius) atidaroma žinomo lietuvių skulptoriaus Gedimino Piekuro paroda ERDVĖJE SKLINDANTIS PAVIRŠIUS. Menininkas surengė  daugybę  skulptūros ir piešinių parodų, įvairių akcijų bei simpoziumų Lietuvoje ir užsienyje. Jo kūriniai buvo eksponuojami: Austrijoje, Portugalijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Italijoje, Čekijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir Rusijoje.

 

Pernai menininko penkiasdešimtmečio proga pradėtą parodų ciklą šįkart pratęsia naujausių jo skulptūrų ir niekur iki šiol nerodytų darbų – spalvotų piešinių ir folijos miniatiūrų – ekspozicija.
Pasak dailėtyrininkės Ritos Mikučionytės, Gedimino Piekuro kūriniuose dažniausiai atrandame modernias klasikos ir gamtos formų variacijas. Tiek kamerinė, tiek monumentalioji skulptoriaus kūryba kupina intymių nuotaikų. Tai liudija apie tam tikrą autoriaus uždarumą, paslaptingumą, gal net nepažinumą...

 

Šioje devintojoje personalinėje parodoje pristatomus kūrinius vaizdžiausiai apibūdina pats menininkas:

 

Skulptūros – erdvę jungiantys paviršiai, kurie sukuria
svarbų literatūros, formos, faktūros
ir spalvos atpažinimo kodą.
Tai emociniai atspindžiai racionalioje formoje,
protingos emocijos.

Piešiniai – paviršiai jungiantys erdves tarp plokštumos ir formos.
Tam tikra prasme skulptūrų idėjoms ruošiama oda...
arba modeliuojami drabužiai skulptūroms...

Miniatiūros – plastinės idėjos, kūrybinė mankšta, galimybė sau
paišdykauti stalo erdvėje.


Paroda galerijoje JuozasArt veiks iki rugsėjo 28 d. Atidarymo dieną bus galima įsigyti naujausią Gedimino Piekuro kūrybai skirtą knygą iš serijos „Šiuolaikiniai lietuvių dailininkai“, kurią išleido Dailininkų sąjungos leidykla artseria.

 

Galerija JuozasART,
Jasinskio g. 10, Vilnius
Tel. 865240299
G. Piekuras  tel. 869813208